Premiér potvrdil, že vláda neví a nechce řešit drastické scénáře

spot_img

Předseda vlády SR Eduard Heger (OLANO) by se měl jít podívat do nejbližší prodejny potravin, aby zjistil, jak „kvalitně“ se Slovensko připravilo na vlnu zdražování. Předseda mimoparlamentního Hlasu-SD Peter Pellegrini tím reagoval na premiérova prohlášení v diskusním pořadu Sobotní dialogy, že okolní státy při opatřeních kompenzujících růst cen energií a potravin jen dohánějí to, co Slovensko již udělalo.

„Premiér potvrdil, že vláda neví a nechce řešit drastické zdražování, které trápí stále více lidí na Slovensku. Občané se nedozvěděli jediné konkrétní opatření, kterým chce vláda pomoci svým občanům,“ upozornil Pellegrini.

Opoziční lídr zopakoval, že jediným řešením současné situace, v níž vláda namísto řešení problémů a sjednocování společnosti prohlubuje polarizaci, jsou předčasné volby.

Premiér v sobotním diskusním pořadu RTVS uvedl, že Slovensko předběhlo okolní státy při opatřeních, která mají kompenzovat růst cen energií a potravin. Zmínil, že takovými opatřeními byly například vyplacení 13. důchodu či odměny za očkování pro seniory. Ale i jednorázové odměny pro pracovníky ve státní a veřejné správě a dotace do regulace cen energií. Heger kvantifikoval tato opatření ve stovkách milionů eur.

Businessman worried about financial crysis.

Lídr opozičního Směru-SD Robert Fico ve videu na sociální síti rovněž konstatoval, že Hegerova vláda žádným způsobem nezareagovala na zdražování, které trápí nejen lidi, ale v případě energií například i města a obce, dostávající se při násobném zvýšení zálohových plateb do problému s financováním. svých zákonných povinností. Hegerovi doporučil, aby místo podobných prohlášení raději mlčel.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora