Mládež v Británii se po pandemii vrací do nejistého zaměstnání

spot_img

Mladé lidi v Británii tvrdě zasáhla nezaměstnanost během pandemie onemocnění COVID-19, více než jiné věkové kategorie. Ačkoli se mnozí z nich již vrátili do práce, jejich místa jsou často nejistá. Vyplývá to z průzkumu společnosti YouGov pro nadaci Resolution Foundation.

Podle online průzkumu tři čtvrtiny (75%) Britů ve věku 18 až 24 let, kteří přišli o práci na začátku pandemie, se už vrátili do zaměstnání. Ale nadace Resolution Foundation dodala, že třetina mladých lidí dostala smlouvy na flexibilní nebo dočasnou práci bez garantovaných hodin, což jim neposkytuje žádné jistoty. TASR o tom informuje na základě zprávy AFP.

Na ilustraci, během pandemie mělo jen 12 % mladých lidí, kteří zůstali v práci, takové nejisté smlouvy.

„Mladí lidé byli nejvíce zasaženi ekonomickými důsledky pandemie, ale rychle se vrátili do práce, z velké části díky úspěchu vládního schématu podpory zaměstnanosti (kurzarbeit),“ řekla ekonomka Resolution Foundation Louise Murphyová.

London landmarks

Nedávné statistické údaje potvrdily, že míra nezaměstnanosti mladých lidí v Británii klesla do konce roku 2021 pod úroveň před pandemií.

„Návrat na pracoviště však sám o sobě nestačí,“ varovala Murphyová. Podle ní je třeba zajistit, aby mladí lidé měli přístup ke kvalitním pracovním místům, což jim poskytne důvěru a podpoří jejich snahu najít si zaměstnání. To musí být prioritou pro zaměstnavatele a politiky v následujících měsících a letech, dodala.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora