Kancelář českého prezidenta podala žalobu na lékařku Stehlíkovou

spot_img

Kancelář českého prezidenta Miloše Zemana podala žalobu na lékařku Džamilu Stehlíkovou pro její výroky o Zemanově zdravotním stavu. Prezidentův právní zástupce Marek Nespala to řekl v rozhovoru pro zpravodajský server iDNES.cz, který byl zveřejněn v neděli.

Předžalobnou výzvu zaslal Pražský hrad ještě koncem ledna, přibližuje server Novinky.cz. Hrad ve výzvě žádal od Stehlíkové odškodné ve výši milionu korun, které má zaslat Fondu ohrožených dětí. Lékařka se má zároveň Zemanovi omluvit a poskytnout seznam lidí, kteří jí měli vyzradit údajné informace o prezidentově zdravotním stavu.

Psychiatrička a bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková však uvedla, že se nehodlá omluvit.

Stehlíková loni v říjnu, kdy byl Zeman hospitalizován, například tvrdila, že jeho zdravotní stav souvisí s alkoholickou cirhózou jater a že možná trpí abstinenčními příznaky v důsledku vynechání alkoholu.

Nespala tvrdí, že Stehlíková si tyto informace buď vymyslela, nebo ji někdo oklamal. Žaloba se podle právníka týká konkrétních výroků. „Samotná doktorka Stehlíková řekla, že není gastroenteroložka, že se vyjadřuje vzhledem ke své pětatřicetileté praxi psychiatričky, odborné specializované lékařky,“ dodal Nespala.

Hand holding lawsuit court documents.

Zeman byl loni více než měsíc hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Důvodem byly potíže způsobené blíže nespecifikovaným onemocněním.

Chirurg Pavel Pafko, který byl v té době členem prezidentova lékařského konzilia, také naznačil, že šlo o jaterní cirhózu, připomínají Novinky.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora