Kraj chce na zvýšené ceny energií vyčlenit dodatečně 22 milionů

spot_img

Nitranský samosprávný kraj (NSK) vyčlení pro své organizace dodatečné zdroje na vykrytí zvýšených poplatků za energie. V případě, že krajští poslanci na svém únorovém jednání (7. 2.) schválí rozpočtové opatření, půjde na doplatky za energie jeden milion eur.

Kraj je vyčlení ze svého rezervního fondu. „V souvislosti s výrazným nárůstem cen energií na světových burzách existuje velké riziko růstu cen za nové dodávky elektrické energie a zemního plynu především pro organizace ve zřizovatelské působnosti NSK. Tím ke konci uplynulého roku 2021, respektive v průběhu aktuálního roku, skončila platnost smluv o dodávce energií,“ připomněl Úřad NSK.

market stock graph and index information with city light and electricity and energy facility banner industry and business background

Kraji se navíc podařilo dosáhnout v rezervním fondu vyššího zůstatku, než očekával. „Ten byl k 31. prosinci 2021 ve výši 16.950.594,99 eura, což je o 1.564. 821,12 eura více oproti plánovanému zůstatku. Proto navrhujeme vyčlenit finanční prostředky ve výši jeden milion eur, které budou účelově určeny na zvýšené výdaje spojené s nárůstem cen energií v letošním roce,“ uvádí se v materiálu, který bude schvalovat zastupitelstvo NSK.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora